strona

  • CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Technik Informatyk – to zawód umożliwiający podjęcie pracy w niezwykle prężnie rozwijającej się branży informatycznej. Dziś niemal każde przedsiębiorstwo i urząd uzależnione są od sprzętu IT i sieci informatycznych, w związku z czym zapotrzebowanie na specjalistów z tej branży jest ogromne. Technik Informatyk przygotowuje stanowiska komputerowe z urządzeniami peryferyjnymi do pracy, diagnozuje je i naprawia. Projektuje lokalne sieci komputerowe i administruje nimi. Tworzy strony internetowe i bazy danych oraz zarządza jej treścią.

STRONA_1
PRAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI

– Przygotowanie stanowiska komputerowe do pracy. – Obsługa urządzeń peryferyjnych komputera osobistego. – Naprawa komputerów osobistych. – Projektowanie i wykonanie lokalnych sieci komputerowych. – Konfiguracja lokalnych urządzeń sieciowych. – Administrowanie sieciowym systemami operacyjnymi (Windows, Linux, Fedora, Ubuntu, Fedora). – Tworzenie aplikacji internetowych, tworzenie stron internetowych (HTML5, CSS3, Joomla, WordPress, PHP, SQL). – Tworzenia baz danych i administrowanie nimi.

STRONA_2

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA Wszystkie gałęzie gospodarki, gdzie jest wykorzystywany komputer. Pracę można znaleźć zarówno w przedsiębiorstwach prywatnych, jak i urzędach na stanowiskach takich jak: – Specjalista w dziale sieciowo-informatycznym w dowolnej firmie. – Specjalista w dziale obsługi informatycznej. – Specjalista w firmie prowadzącej doradztwo informatyczne. – Specjalista ds. eksploatacji i projektowania systemów informatycznych. – Specjalista w dziale tworzenia witryn WWW i administrowania nimi. – Specjalista w dziale obsługi baz danych.

STRONA_3